Adapter kasetowy i jego prostota

kaseta magnetofonowa

Duża część z was na pewno ma samochody, które pamiętają dawne lata 90. Czymś, co je odróżnia od obecnie dostępnych modeli to fakt, że nie posiadają one radia z podajnikiem CD czy łączności z bluetooth, lecz mają coś, co można byłoby uznać za relikt przeszłości! Mianowicie chodzi tutaj o radio kasetowe! Jednak nie oszukujmy się: mało kto z nas zachował stare kasety, więc jak tu słuchać muzyki w trasie? Jest na to sposób!

Czym jest adapter kasetowy?

Naszym pomocnikiem będzie adapter kasetowy, czyli urządzenie pozwalające na słuchanie muzyki poprzez odtwarzacze przenośne. Dzięki niemu unikniemy dużego wydatku, jakim bez wątpienia są obecnie dostępne nowoczesne radia, mogące kosztować nawet kilkaset złotych. A takie cacko jak adapter kosztuje zaledwie…kilka złotych! Jest to tak naprawdę rodzaj odtwarzacza mp3 w kształcie taśmy kasetowej. Gdy włożymy go w szufladę na kasetę w radiu, będzie normalnie odtwarzać muzykę poprzez system stereo naszego pojazdu. Czy to nie jest niesamowite?

Prostota działania

Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim jest on iście banalny w użyciu i pasuje do każdego odtwarzacza. Dodatkowo umożliwia nam on odtwarzanie nagrań ze smartfonu, odtwarzacza mp3, iPoda, czy nawet dyktafonu. Jak już wspomnieliśmy: cena robi swoje! Takie urządzenia są bardzo proste i kosztują od nawet kilku złotych do około kilkunastu złotych. O dziwo jeszcze są one dostępne!

Wady adaptera

Wadą numer jeden dla korzystania z adaptera kasetowego jest to, że możemy dostrzec pewien spadek jakości słyszanego dźwięku. Oczywiście nie jest dramatyczna zmiana, ale nie trzeba wprawnego słuchu, aby dostrzec tę zmianę. Co więcej, podczas pracy tej przejściówki istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia szumów czy trzasków. Jest to jednak bardzo rzadkie, i tak naprawdę nie przeszkadza to w korzystaniu z adaptera.

dwie kasety

Podsumowanie

Korzystanie z adaptera kasetowego jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie chcą lub po prostu nie mają pieniędzy na wymianę radia na nowoczesny model. To dobry pomysł dla każdego fana muzyki, poszukującego alternatywy dla starych kaset. Czemu więc nie wydać kilku złotych dla wielu godzin rozrywki?