Muzyka i bieganie – da się to połączyć?

bieganie z muzyką

Duża część z nas nie wyobraża sobie codziennego treningu bez obecności muzyki. Niestety, bardzo ciężko jest biegać z telefonem czy odtwarzaczem w ręku, czy w kieszeni. A to wypadają słuchawki, a to przeszkadzają i utrudniają nasze ruchy… Naprawdę ciężko z tym sobie poradzić! Musicie jednak wiedzieć, że istnieją pewne gadżety, które ułatwią nam każdy trening i nie pozwolą nam zanudzić się bez muzyki!

Odtwarzacz

Największym problemem jest to, że nie wiemy gdzie trzymać swój odtwarzacz słuchanie muzyki na telefonielub smartfon. Gdziekolwiek go nie umieścimy, to zawsze będzie nam przeszkadzał. Trzymanie go w ręku również nie jest bardzo mądrym pomysłem, gdyż wystarczy drobna chwila nieuwagi i bum – telefon rozbije się o chodnik, a jak dobrze wiemy, współczesny sprzęt jest skazany na przegraną walkę z betonem. Świetnym pomysłem może być zakup specjalnej opaski na rękę, która ma przezroczyste plastikowe okienko, dzięki któremu swobodnie możemy korzystać z telefonu bez konieczności zdejmowania jej z ręki. Zwykle kosztują one maksymalnie kilkadziesiąt złotych, ale to mała inwestycja za naszą wygodę!

Słuchawki

słuchawki do muzykiSkoro wiemy już, co trzeba zrobić z odtwarzaczem, czas na rozważania: czy są słuchawki dla biegacza? Oczywiście, że tak! Do wyboru w sklepach znajdziemy ogromny wybór sprzętu dla każdego melomana sportowca, zarówno w opcji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Ważne jest to, aby nie wypadały one z uszu! Jeżeli zwykłe „pchełki” nie pomagają, wystarczy wybrać model z zaczepem na uszy! Co więcej, niegłupim pomysłem będzie wybranie słuchawek, które umożliwiają nam odbieranie połączeń telefonicznych. Oczywiście to nie jest konieczność – zrozumiemy, jeżeli podczas waszego treningu jesteście sam na sam z muzyką!

Podsumowanie

Dla niektórych z was muzyka jest motywacją lub towarzyszem do osiągania coraz lepszych wyników w bieganiu. Trening musi być przede wszystkim komfortowy, a jest to niemożliwe, gdy słuchawki, kabel lub smart fon wam to utrudniają. Na szczęście za stosunkowo niską kwotę jesteście w stanie wyeliminować swoje problemy przy pomocy dziś wymienionego sprzętu.