Spotify – Podstawowe informacje

spotify

Sprzedaż płyt muzycznych od pewnego już czasu zaczęła drastycznie się zmniejszać. Oczywiście powodem jest to, że żyjemy w dobie Internetu i piractwa. Większość osób po prostu nie chce wydawać pieniędzy na płyty czy coś podobnego jeśli może wszystko za darmo ściągnąć i przesłuchać w Internecie na serwisach takich jak Youtube czy Soundcloud. Jest jeszcze jeden taki serwis i jest to serwis streamingowy do słuchania w większości muzyki , nazywa się on Spotify, napisałem w większości ponieważ niedawno wprowadzili możliwość oglądania materiałów wideo. Możemy na nim słuchać muzyki za darmo tylko wtedy musimy co jakiś czas słuchać serii reklam lub płacić miesięczny abonament i cieszyć się ulubioną muzyką bez żadnych przeszkód w wyższej jakości.

Dostęp premium do Spotify czyli tzw. miesięczny abonament nie jest aż taki drogi jakby to się mogło wydawać. Dla nowych klientów jest to 19.99 zł za całe 3 miesiące, potem musimy już płacić taką kwotę co miesiąc. Zważając na ilość utworów jakie tam możemy znaleźć cena ta jest jak najbardziej w porządku. Jeśli znamy osoby, które także z tego korzystają to możemy się z nimi połączyć w pakiet rodzinny gdzie cena za miesiąc spada do 10 zł za każdą osobę. Na platformie otrzymujemy ponad 20 milionów utworów z całego świata, jednak czasami ciężko jest znaleźć lub w ogóle nam się to nie udaje kogoś mniej znanego, ponieważ nie opłaca im się podejmować współpracy z serwisem. Tak samo jest z niektórymi gwiazdami i starszymi wykonawcami którzy nie mogą się dogadać z właścicielami co do stawek płaconych za odtwarzania utworów i nie godzą się na to aby można ich było słuchać za darmo.

logo spotify na tle biegającej dziewczyny

Spotify bardzo się przydaje jeśli chcemy kupić jakąś płytę a nasz artysta nigdzie jej nie udostępnił do odsłuchania, a możemy być prawie pewni, że jeśli nie ma jej na YouTubie to tam z pewnością ją znajdziemy. Właśnie coraz większa liczba artystów tak robi, serwis wideo wykorzystują tylko do wypuszczania teledysków i klipów wideo. W serwisie otrzymujemy też najróżniejsze playlisty z całego świata i miesięczne listy przebojów aby być na czasie ze słuchaną muzyką.